מחובר מ: 18.208.186.19,

Home סמארט טכנולוגיות

כניסת לקוחות כניסת לקוחות | הירשם

מאמרים מקצועיים

נושאים

מערכות הפעלה

תקשורת

אבטחה

ביצועים

אדמיניסטרציה

אחר

כתוב מאמר

אדמיניסטרציה: טיפים לשימוש יעיל במדפסת

נכתב על-ידי: עמנואל ש. (2009-01-28)

המדפסת הביתית עולה לנו לא מעט, ועיקר העלות הינה עבור הדיו - החברות המייצרות כיום את המדפסות מורידות את מחיר המדפסת כמעט למחירי עלות וכל זאת על מנת שתתפתו ותרכשו את המדפסת שלהם. ברגע שרכשתם את המדפסת שלהם, הפכתם משועבדים למחירי התופת עבור מחסניות הדיו, מה שגרם לכך שצצו לאחרונה לא מעט ספקים אשר מוכנים למלא דיו חליפי במחסניות הדיו שלכם בכמעט חצי מחיר מעלות הדיו המקורי.

אז איך בכל זאת נהנים מאורך חיים ארוך למדפסת, מדיו מקורי ואיכותי ואיכות הדפסה גבוהה בלי להשאיר חור בכיס ?

אספנו כמה טיפים שאולי יוכלו לעזור:

1. תאריך תפוגה למחסנית הדיו - בעת רכישת מחסנית דיו, וודאו כי תאריך התפוגה שלה אינו פג בתקופה העולה על 6 חודשים לפחות. אורך החיים של מחסנית הדיו הינו די נוקשה, על-כן יש להתייחס ברצינות לתאריך המופיע בגב המחסנית.

2. השתמשו במדפסת - דיו נוטה להתייבש, מה שעלול לגרום לסתימת ראש הדיו. כמו-כן, המערכות המכניות מכילות פלסטיקים וגומי שעלולים להתייבש ולהתפרק אם לא מניעים אותם כאחת לשבוע. הדפיסו לפחות דף אחד גם אם אין לכם מה להדפיס.

3. הדפסת תמונות - התמונה המתקבלת על נייר פוטו לעומת נייר רגיל שונה לגמריי, לכן אין צורך בניסיונות הדפסה על נייר רגיל פרט לסיבות של התאמת גודל וכיוצ"ב. בנוסף, מומלץ להשתמש בנייר פוטו המומלץ על ידי היצרן. בעת שימוש בנייר פוטו, יש לבחור בהגדרות ההדפסה את סוג הנייר בהתאם, על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר. ממחקרים נראה כי תמונות המודפסות על נייר פוטו מקורי שהומלץ על ידי היצרן שורדות לאורך זמן רב יותר מאשר על נייר פוטו חלופי.

4. חיסכו בנייר וצבע - כל עוד אינכם בטוחים כי ההדפסה הבאה הינה מה שאתם רוצים, הדפיסו בשחור לבן והורידו את איכות ההדפסה (כיום ניתן לבצע זאת כמעט עבור כל המדפסות בהגדרות הדפסה), כך תבזבזו פחות צבע במהלך הניסיונות. אם ניתן, הדפיסו על שני הצדדים - חבל לזרוק דף טיוטה שרק צד אחד נוצל. היה ובמהלך ההדפסה הבנתם שההדפסה לא מתאימה, עצרו את ההדפסה (באמצעות כפתור עצירת הדפסה המצוי בחזית המדפסת).

5. איפוס המדפסת - מידי פעם בצעו איפוס למדפסת (קיים כיום כמעט בכל המדפסות היום בעת התקנת תוכנות המדפסת).

6. מדפסת חסכונית - לפני רכישת מדפסת בידקו אם המדפסת בעלת אפשרות הדפסה חסכונית.

 

הדפס מאמר